top of page
vitrin_hakkimizda.jpg

“HAVAK Avrupa uyumluluğu ve küresel gelişim gerekliliklerini gören SHGM’nin teşvik ve destekleri ile 09.Ağustos.1994 tarihinde, 3232 Merkez Sicil No ile kurulmuştur.

 

HAVAK’ın kurucuları olan Birgen Havayolları, İstanbul Havayolları, Onur Havayolları, Pegasus Havayolları, Gözen Air, Top Air Havayolları ve münferit Havacılık duayenleri ülkemiz sivil havacılığının o dönemdeki en büyük ihtiyacının küresel havacılık gereklerine uygunluğun sağlanması olduğunu tespit etmiş ve bu hususu hedef olarak belirlemiştir.

Havak, dönemin vizyon ve misyon gereklerine uygun şekilde zaman içerisinde JAA eğitimleri yetkisi almış, ülkemizin bütün havayolları ile havacılık yöneticilerine ilgili JAA (şimdiki EASA PART- eğitimleri) sunmuştur. 2017 senesine kadar son derece yoğun ve başarılı şekilde sunulan bu eğitimler havayollarının ilgili standartlara erişiminin sağlanmış olmasından ve sektörel anlamda ihtiyaç kalmadığından dolayı tamamlanmıştır, HAVAK bu konudaki misyonunu başarı ile tamamlamıştır.

 

HAVAK günümüzde vizyon ve misyon değişikliği yapmış, Türk Sivil Havacılığının gelişime ihtiyacı olan Amatör-Sportif-Genel Havacılık ve operasyonel havacılık eğitimleri konularına odaklanmış, vizyon ve misyon değişikliği yapmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde HAVAK yeni vizyon ve misyonu dahilinde faaliyetlerine aktif şekilde başlayacaktır.”

bottom of page