top of page
vitrin_hakkimizda.jpg

HEDEFLER (VİZYONUMUZ)

 

İnsanoğlunun var olduğu ilk günden beri en büyük hayali olan uçmak arzusu ve gerekliliğini küresel seviyesinde ve standartlarında yaşayabilen; 

 

Havacılığı bir lüks ya da bir ayrıcalık olarak değil amatör-sportif-genel havacılık kategorisi esas ve başlangıç olarak kabul edip, bütün havacılık kategorilerinin de ayrı ayrı ihtiyaçlar ve gereklilikler olduğuna inanan ve bilen, 

 

Milli görüş ve menfaatlerin temel olduğu, havacılığın uluslararası ortak kültürü, standartları, küresel gelenek ve hukukuna sahip, ulusal ve uluslararası itibarı yüksek Türk Sivil Havacılık Toplumu ve bilincidir.

GÖREVLER (MİSYONUMUZ)

 

Her gün çok hızlı adımlarla ilerleyen ve büyüyen küresel havacılık sektörünün temel taşları olan Amatör-Sportif-Genel Havacılık faaliyetleri başta, bütün havacılık kategorilerine yönelik her türlü havacılık eğitimleri ve iyileştirme/geliştirme/standardize etmek faaliyetleri ile birlikte, Havacılık bilimi ile sektörlerinin bütün alanlarında;

 

  1. Amatör-Sportif-Genel Havacılık faaliyetleri başta ve esas olmak üzere, insanlı ya da insansız icra edilen havacılığın istisnasız bütün alanlarına özellikle gençler başta olmak üzere toplumumuzun ilgi, sevgi ve aktif katılımlarını arttırmak, havacılığı yaygınlaştırmak ve özendirmek, bütün bu kategorilere gereken destekleri vermek.

  2. Havacılık Sektörünün her bir kademesinde ve pozisyonunda hissedilen nitelikli profesyonel personel eksikliğinin giderilebilmesi için her türlü geliştirici ve iyileştirici çalışmaları ve faaliyetleri, eğitimleri ve paylaşımları icra etmek.

  3. Havacılığın uluslararası standartlarının toplumumuzda da var olması, geliştirilmesi, yayılması ve yaşanabilmesi konusunda faaliyetler icra etmek. Bu faaliyetleri sektör gerek ve ihtiyaçları önceliğinde uluslararası standartlardan, emniyet ve sürekli gelişim ilkelerinden taviz vermeden, devletimizin ve ilgili ulusal ve uluslararası kanunları, otoritelerin ve yönergelerinin çerçevesinde, istisnasız “HERKESE EŞİT MESAFE ve HİZMET” ilkesi ile icra etmek. 

  4. Sektörün tüm gelişim faaliyetlerini “HER ZAMAN İLERİ, HER ZAMAN YUKARI” prensibi ile desteklemek; İcraatlar esnasında “Kural Koyucu” ve “Kural Denetleyici” ile “Hizmeti Alan” ve “Hizmeti Veren” gurupları arasında sağlam ve güvenilir bir köprü olmak. 

  5. Bu grupların ihtiyaç ve sorunlarına ulusal ve uluslararası gerekler çerçevesinde, devletimize hizmet prensibi dâhilinde “SORUN ÇÖZÜCÜ” ve “ARABULUCU” hizmet ve çözümler sunmak, uygun görülen ve gereken alanlarda gerektiğinde ilgili yetki ve destekleri de alarak bilirkişi, danışman, denetleyici, kural koyucu ve düzenleyici otorite olmak.

  6. Havacılığın herhangi bir alanında yanlış bilinenleri ve yanlış kurulmuş sistemleri, hatalı uygulamaları bulmak ve ortaya çıkartmak, ispatlarını ortaya koyarak doğruya erişimi sağlamak. 

  7. Bu hizmetleri sunarken Türk Havacılığına hizmeti geçmiş bütün emektarlarımızın, sektörümüzün ve devletimizin şehit ve gazileri ile onların emaneti ailelerinin liyakatine her daim saygılı olmak ve sahip çıkmaktır.

 

Vakfın amacı, tanımlı görevlerini icra ederek tanımlı hedeflerine ulaşabilmektir.

bottom of page